مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سیدمحمدمهدی
نام خانوادگی:حسینی چمانوی
پست الکترونیک:ayeneh_asrar@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://www.ayenehhajj.blogfa.com/
نخصص ها:حقوق ، ادیان و مذاهب ، اخلاق و عرفان

زندگی نامه

نام و نام خانوادگی:  سیدمحمدمهدی حسینی چمانوی  نام پدر: حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدمصطفی حسینی   

(1) تحصیلات ابتدایی و راهنمایی در شهر مینودشت و اخذ دیپلم در رشته ادبیات و علوم انسانی با بهترین معدل در شهر گنبد کاووس(2) حضور در جبهه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس(3) تحصیلات حوزوی ، اتمام سطوح عالیه  و شرکت در دروس خارج فقه و اصول (4) پس ازهجرت به تهران درسال 1379 شرکت در درس خارج فقه مقام معظم رهبریحضرت آیت الله خامنه ای (5) دارای اجازه نامه و نمایندگی از مراجع تقلید عظام در امور حسبی و شرعی (6) تحصیل در دانشگاه پیام نور مرکز تهران در رشته حقوق (کارشناسی) (7) تحصیل در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رشته ادیان و عرفان - عرفان اسلامی - (کارشناسی ارشد) (8) تحقیق و پژوهش در مباحث قرآنی (ادیان ، عرفان و ماوراء) (9) دبیر علوم باطنی در نشریه آینه (10) مشاور و کارشناس هفته نامه ندای ایران در زمینه علوم ماوراء به مدت سی ماه (11) تالیف کتاب "جن ها همه جا هستند"(جلداول) جلدهای بعدی در دست چاپ است (12) ارائه مقالات متعدد در نشریات کشور در موضوعات گوناگون به ویژه در مورد خاتم النبین در سال پیامبر اعظم(1385) (13) قبولی در آزمون حج (سال 1390)  بعثه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در سازمان حج و زیارت جهت انتخاب روحانی کاروان های حج .


زندگینامه

حاج سید مصطفی حسینی

(والد این حقیر)حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مصطفی حسینی [فرزند فاضل عالم عظیم الشان مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین السید اسمعیل الحسینی الجرجانی قدس الله روحه] عالمی وارسته از روحانیون متدین باتقوا بسیار محبوب و مورد مقبول مردم و از شخصیت های طراز اول ، سردفتر ازدواج شماره 39 ، امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ، عضو هیئت مدیره و مؤسسین صندوق قرض الحسنه جوادالائمه شهرستان مینودشت که به حق از وارستگانی است که شخصیت عرفانی و دوست داشتنی او بر همگان مبرهن و آشکار است. او که اگر بخواهیم در باره اش بنویسیم در این مختصر نگنجد.

پس ازتنظیم این مطالب و قبل از نوشتن در این صفحه در مورخ 11-6-1391 درسن 77 سالگی پس از عمری اطاعت الهی و خدمت خلق بعد از اقامه نماز در سحرگاه این عالم وارسته و محبوب دعوت حق را لبیک گفت.

سزاوار است در این نوشته کوتاه از حضور حماسی وصف ناپذیر امت وفادار به دین اسلام و خدمتگزاران به امت محمد(صلی الله علیه وآله) به ویژه روحانیت عامل ، متقی و همواره به یاد خدا که نگریستن به چهره آنان انسان را به یاد خدا و معاد فرا می خواند که در بدرقه این عالم ربانی همه اقشار از زن و مرد در فراقش ماتم زده او را تا جایگاه ابدیش همراهی کردند و در تمام مراسمات حضور تحسین بر انگیز وتقدیرآمیز از خود نشان دادند و نیز از اصحاب نماز جمعه _ که به حق آن عالم وارسته یکی از مصادیق واقعی اقامه کننده نماز بود _ قدردانی شود. پروردگارا ما را در قدر دانی از این امت وفادار لایق فرما.

 شاعر توانای مینودشت جناب آقای محمد تقی قزل سفلی  درباره او چنین سرود:

نسیم خاطره ها را گذاشتی و گذشتی  /   و نسل تازه ای از عشق کاشتی و گذشتی

کدام باور خاکی قبول می کند این را / که دست مهر چو خورشید داشتی و گذشتی

و نیز این شاعر توانا چنین سرود:

از نسیم صلوات تو سحر عزت داشت/ بوی تقوای تو عطری چو دم بهجت(1)داشت

ماه در آینه چشم تو تا می چرخید   /   پیش گردونه این چرخ کمی حرمت داشت

دیگری در وصف اش چنین نوشت:

"دریغ و افسوس ، چه اندک زمانی در این هستی فانی توقف داشتی ، اندرین دوران وامصیبت های این بشر زندگی کننده در آخرالزمان. راستی! چه با صفا و چه با روحیه عرفانی دعوت الهی را به اجابت پذیرا گشتی. پس از تو ما مرشد و مرادمان را که قرار دهیم ؛ زیرا تو خضر راه بودی ولی هرگز در اندیشه داشتن مرید و پیرو نبودی. تو خود مریدانت را در دعاهای سحرگاهانت بر می گزیدی. پس وای بر آن مریدانی که در ادعیه و مناجات سحرگاهانت آنان را در پناه حق قرار می دادی. اکنون آنان بدون خضری که خود نمی دانستند که دارای خضرند ، چه باید کنند."

(1)منظورشاعر آیت الله العظمی بهجت می باشد.